چرا باید دیگران را ببخشیم

چرا باید دیگران را ببخشیم

همه ما بارها شنیده‌ایم که باید دیگران را ببخشیم و تعابیر مختلفی نیز از عفو و بخشش داریم، اما ظاهراً باز هم افراد زیادی نتوانسته‌اند این موضوع را به درستی درک کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتم بخشی از کتاب عبور از مرز موفقیت را که سال گذشته نوشته‌ام و با استقبال بی‌نظیری نیز مواجه شد، در سایت منتشر کنم تا پاسخی باشد به این سوال که چرا باید دیگران را ببخشیم؟

وقتی کسی را نمی‌بخشید مانند این است که:
خودتان سم بخورید و منتظر باشید فرد دیگری بمیرد

انسان دارای دو بعد روحانی و جسمانی است که مکمل یکدیگرند و باید این دو در یک منبع انرژی کنار هم قرار بگیرند تا یک فرد بتواند به درستی فکر کند و تصمیم بگیرد. در واقع انسان بتواند با درون خود دوست باشد و خود را بهبود بخشد.

بخشش جنبه‌های متعددی دارد اما اینجا می‌خواهیم به جنبه‌ی روحانی آن بپردازیم زیرا به اعتقاد من مهمترین بخش زندگی افراد در بخشش روحانی خلاصه می گردد.

شاید شما هم این تجربه را داشته‌اید که در یک رابطه عاطفی، فرد مقابل به شما خیانت کرده ولی شما او را نبخشیده‌اید و همیشه اتفاقاتی از آن فرد دیده‌اید که شما را ناراحت کرده است و او هر روز موفق‌تر، ثروتمندتر و شادتر می‌شود و شما هر روز عصبی‌تر و فقیرتر.

شاید در خیابان آن فرد را با فرد دیگری دیده‌اید، یا شاید خبری از او شنیده‌اید که حالتان را بد کرده است. در هر صورت تمام آنچه از آن فرد می‌بینید و یا می‌شنوید به شما احساس خوبی نمی‌دهد و حال شما را بد می‌کند.

گاهی اوقات این نابخشودنی‌ها خودشان را در قالب بیماری پدیدار می‌کنند تا به شما بگویند که ناهماهنگی‌هایی بین روح و جسم‌تان وجود دارد.

واقعاً چرا چنین اتفاقاتی رخ می دهد؟

وقتی کسی را نمی‌بخشید کینه‌ای در دل جای می‌دهید که روح شما را آزرده می‌کند و از آنجایی که روح نمی‌تواند با جسم هماهنگ شود خودش را در قالب بیماری نشان می‌دهد و جهان هستی به واسطه‌ی فرکانس های منفی شما (کینه‌ها و کدورت‌ها) در دنیای فیزیکی ناهماهنگی‌های بیشتری برایتان ایجاد می‌کند (همان اتفاقاتی که شما را ناراحت می‌کند) تا متوجه شوید این احساس با روح شما هماهنگ نیست و باید احساس‌تان را تغییر دهید.

وقتی فردی را که مدت‌هاست نبخشیده‌اید، می‌بخشید تمام شرایط تغییر می‌کند، گویا تمام بیماری‌هایی که در جسم‌تان وجود داشت و تمام اتفاقات ناراحت کننده‌ که از افراد تا به حال دیده‌اید از زندگی‌تان دور می‌شوند و دیگر هیچ اثری از آنها نیست. نه آن صحنه هایی از عشق قدیمی‌تان که شما را آزار می‌داد و نه اثری از بیماری.

بخشش شما باید از ته دل و با خلوص نیت باشد.

بخشش شما به کسی کمک نمی‌کند و فقط به خودتان کمک می‌کند تا ذهنی آرام و رها داشته باشید و بتوانید فرصت‌ها را ببینید و در مسیر موفقیت از آن استفاده کنید.

بارها افراد زیادی را دیده‌ام که می‌گویند: من بخشیده‌ام خدا جوابت را بدهد.

اگر شما هم چنین واژه هایی را به کار می‌برید باید بگویم که این بخشش به ضرر شماست و نتیجه ای عکس دارد. با این نوع بخشش خودتان را فریب ندهید، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد جز اینکه بیماری‌ها و تجربیات تلخ بیشتری را به زندگی خود دعوت می‌کنید.

بخشش صحیح آن است که با تمام وجود ببخشید و برای آن فرد آرزوی بهترین‌ها را داشته باشید. حتی نیاز نیست فرد مقابل از بخشش شما با خبر باشد، مهم احساس واقعی بخشش است که در شما ایجاد شود و حس رهایی را در شما گسترش دهد تا شما تجربه‌های بهتری از زندگی داشته باشید و آن تجربیات را به واسطه‌ی این احساس خلق کنید.

کتاب الکترونیکی عبور از مرز موفقیت
کتاب صوتی معجزه سپاس‌گزاری
پکیج صوتی آرامش در آگاهي
کتاب صوتی موفقیت نامحدود در بیست روز
2 پاسخ
 1. شیوا احمد پور
  شیوا احمد پور گفته:

  سلام استاد عزیزم مثل همیشه عالی
  هر موقع موضوعی ذهنمو درگیر میکنه پیامی از شما جواب منه و تمام انگیزم بر میگرده
  خدا خیرتون بده

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *