ماهیت واقعی پول

ماهیت واقعی پول

پول همیشه مهمترین هدف و مسئله در زندگی انسان بوده و خواهد بود. تمام افراد حتی آنهایی که می گویند پول برایشان مهم نیست هدف اصلی زندگیشان بدست آوردن پول بیشتر است.

افراد زیادی باور دارند که پول چرک کف دست است و مهم نیست در صورتی که خودشان به دنبال پول بیشتر هستند تا بتوانند نیاز های خود و خانواده شان را تامین کنند (ماشین دلخواه شان را بخرند، خانه مورد علاقه شان را داشته باشند، مسافرت بروند و…).

اگر درک درستی از ماهیت پول بدست آوریم دیگر از این واژه هایی که ثروت را از زندگیمان دور می کنند استفاده نخواهیم کرد.

پول عامل خوشبختی و یا بد بختی نیست بلکه فقط ابزاری است که می توانیم با تصمیم خود آن را در جهت بهبود بخشیدن به زندگی یا در جهت ویرانی به کار ببندیم.

می توانیم با پول خانه ها را ویران کنیم و حتی افراد را به مرگ برسانیم و با همین پول می شود جان هزاران نفر را نجات داد و نگذاشت به خاطر فقر از گرسنگی بمیرند و یا به سمت دزدی و خلاف بروند و حتی به خاطر نداشتن پول نتوانند ازدواج کنند. شما اختیار دارید تصمیم بگیرید که با این ابزار(پول) چه کنید.

این دیدگاه که پول چرک کف دست است و عامل بدبختی و…، هر روز افراد را فقیر تر می کند به این دلیل که با این باور تلاشی صورت نمی گیرد و دیگر پول ابزاری برای آنها نیست بلکه آنها ابزاری برای پول اند و هر روز از صبح تا شب به خاطر داشتنش مجبور هستند برای دیگران کار کنند.

وقتی ابزاری برای پول می شوید کنترل زندگی خود را به او می دهید و به خاطر پول هر سختی را تحمل می کنید. حتی گاهی به خاطر پول حرف هایی می شنوید که دوست ندارید و باعث رنجش شما می شود و یا مشغول به کاری می شوید که از آن لذت نمی برید و به خاطر حقوق سر ماه آن شغل را می پذیرید، فقط به این دلیل که شما ابزاری برای پول شده اید و پول است که شما را رهبری می کند.

من هم در گذشته خودم را ابزاری برای پول کرده بودم و از صبح تا شب به خاطر حقوق سر ماه کار می کردم که فقط زنده بمانم نه اینکه ثروتمند شوم اما روزی که متوجه ماهیت اصلی پول شدم دیگر اجازه ندادم پول کنترل زندگی من را به دست بگیرد و با خود عهد بستم که هر تلاشی انجام دهم تا پول را به خدمت خود در آورم. من نمی خواستم برای پول کار کنم بلکه می خواستم اختیار کامل زندگی ام دست خودم باشد و کاری را انجام دهم که از آن لذت می برم. می خواستم به هرکجا خواستم سفر کنم، هر چه را خواستم بخرم و نگرانی بابت کم شدن پول هایم نداشته باشم و در حین لذت بردن از تمام مواهبی که در اختیار دارم پول ها و لذت بردن هایم برایم پول بسازند.

اکثر افراد در طول زندگی در زندانی که برای خود می سازند زندگی می کنند و هیچ وقت از مواهبی که خداوند در اختیارشان قرار داده است بهره نمی برند تا زمانی که جهان را ترک می کنند. آنها غافل اند که زندگی یعنی بهره مند شدن و لذت بردن از تمام آنچه هست.

شاید در طول مسیر موفقیت روزهای سختی هم متحمل شوید اما نتیجه آن خیلی لذت بخش تر از آن است که تمام عمر ابزاری برای پول باشید و لذت ها را تجربه نکنید.

حرف من این است که پول را ابزاری برای لذت هایتان قرار دهید و از زندانی که با باورهای محدود کننده ساخته اید رها شوید.

کتاب صوتی چگونه مغناطیس پول شویم
کتاب صوتی قانون جذب ثروت
کتاب صوتی راز ثروت
کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *