از-من-بپرس-1

اگر کسب و کار شخصی دارید این باورها را نداشته باشید

مطمعناً همه ما دوست داریم کسب و کار شخصی خودمان را داشته باشیم و مجبور نباشیم تا آخر عمر برای دیگران کار کنیم و سر کاری برویم که دوستش نداریم، اما…

آیا همه می‌توانند کسب و کار شخصی خود را داشته باشند؟

قطعاً جواب “بله” است و همه ما می‌توانیم کسب و کار شخصی خود را داشته باشیم و کاری را انجام دهیم که عاشق آن هستیم و از کارمان لذت ببریم و کارمان را توسعه دهیم.

چند روز پیش یکی از کاربران برای بنده پیامی ارسال کردند و از چالش هایی که در مسیر کسب و کار شخصی‌شان با آن مواجه بود صحبت می‌کرد، وقتی پیام‌های این دوستمان را مرور می‌کردم به وضوح مشخص بود مهمترین عاملی که مانع از رسیدن به موفقیت در کسب و کار شخصی‌اش شده باورهایی است که در ذهن دارد و اکثر ما نیز همینطور هستیم، باورهای اشتباه زیادی داریم و متوجه نیستیم که چطور یک باور اشتباه می‌تواند همه تلاش‌ها و فعالیت‌هایمان را نابود کند. پس تصمیم گرفتم این فایل را آماده کنم و در مورد باورهای اشتباه این دوستمان توضیح دهم که مطمعناً بسیاری از این باورها در ذهن اکثر ما وجود دارد که شاید به آن آگاهی نداریم و تعجب می‌کنیم که چرا هر بار شکست میخوریم و نمی‌توانیم کسب و کار شخصی خودمان را داشته باشیم.

موضوع کسب و کار نیازمند داشتن مهارت و باورهای درستی است که یک کار آفرین یا شخصی که می‌خواهد کسب و کار شخصی خودش را داشته باشد باید داشته باشد و با باورهای اشتباه نمی‌توان یک کسب و کار موفق را شروع کرد.

فرض کنید شما می‌خواهید در شهر خودتان یک رستوران بزنید اما باور دارید که رقیب بسیار است و رستوران‌های دیگر می‌توانند خدمات و غذاهای بهتری نسبت به شما ارائه دهند که این برای شما خبر خوبی نیست.

اگر قرار باشد کسی با این باور کسب و کار شخصی خودش را ایجاد کند دو حالت دارد.

1- کسب و کارش را شروع نمی‌کند.

2- برای رسیدن به پیشرفت بیشتر تلاش نمی‌کند.

همه اینها به این دلیل است که آن فرد در ناخودآگاه خود باور دارد که نمی‌شود با این رقبا در این بازار کسب و کار موفقی داشته باشد.

آیا همه آنها در شروع بهترین بودند؟ خیر در شروع کار ممکن است با چالش‌هایی روبرو باشیم که از قبل پیش بینی نشده‌اند و ما با حل کردن مسائل است که می‌توانیم رشد کنیم نه با عقب نشینی کردن و بهانه جویی! با این مثال ساده نتیجه می‌گیریم که داشتن باورهای صحیح مهمترین چیزی است که برای شروع کسب و کار باید داشته باشیم و من بر اساس تجربه شخصی به شما خواهم گفت اگر کسب و کار شخصی دارید باورهایی که در این فایل توضیح داده‌ام را نداشته باشید تا بتوانید گام‌های بزرگتری برای رشد کسب و کارتان بردارید. پیشنهاد می‌کنم این فایل را چندین بار با دقت گوش دهید تا کاملاً متوجه ایرادات خودتان شوید.

وحید رستمی


اگر کسب و کار شخصی دارید این باورها را نداشته باشید


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =