مشکلات عامل اصلی موفقیت

مشکلات عامل اصلی موفقیت

اکثر افراد آگاه نیستند که مشکلات عامل اصلی موفقیت در زندگی‌شان است و مدام در حال ناله و شکایت از شرایط بد اقتصادی گرفته تا همسر و فرزندان، شغل، همکاران و… هستند.

آنها موفق نیستند؛ چون فکر می‌کنند مشکلات زندگی‌شان باعث شده پیشرفت نکنند و می‌گویند اگر این موانع و مشکلات وجود نداشت حتماً موفق می‌شدیم؛ اما این‌طور نیست…

آنچه باعث می‌شود موفق شویم یا شکست بخوریم مشکلاتی نیست که با آن برخورد می‌کنیم؛ بلکه طرز نگاه و واکنشی است که به مشکلات داریم.

عامل اصلی موفقیت چیست

اگر گذشته را به یاد بیاوریم به خوبی درک می‌کنیم که هر زمان موفقیتی در زندگی کسب کرده‌ایم دلیل آن برخورد کردن با مشکلات بوده و آن مشکل نه تنها ما را از پای در نیاورده؛ بلکه عامل اصلی موفقیت ما شده و کمک کرده است به راه حل فکر کنیم و به ایده‌ها، شرایط، اتفاقات و آدم‌هایی هدایت شویم که در نهایت باعث رشد و پیشرفت ما شده‌اند.

همه ما در زندگی با مشکلاتی مواجه می‌شویم که برای رشد کردن و بزرگ‌تر شدن باید آنها را حل کنیم، این قانون موفقیت است و به ما می‌گوید رسیدن به مرحله‌ای بهتر از زندگی نیازمند درک موضوعاتی است که فقط با حل مسائل و عبور از آنها امکان‌پذیر است.

اگر در زندگی با مشکل و تضادی روبرو می‌شویم آن را مانع موفقیت نبینیم و درک کنیم که این مشکلات عامل موفقیت ما هستند که کمک می‌کنند متوجه شویم با حل کردن چه چیزی می‌توانیم رشد کنیم و به مرحله‌ای بهتر از زندگی برسیم.

مشکلات مانع پیشرفت یا عامل موفقیت

افراد فقیر و شکست خورده هنگام مواجه با مشکلات آن را مانع پیشرفت می‌بینند در حالی که افراد موفق و ثروتمند وقتی مشکلی سر راهشان قرار می‌گیرد از آن به عنوان فرصت و عامل موفقیت یاد می‌کنند و می‌گویند این فرصتی است برای رشد کردن که با حل کردن آن می‌توانیم پیشرفت کنیم.

همیشه طرز نگاهی که به مشکلات داریم نشان می‌دهد در مسیر موفقیت قرار داریم یا در مسیر شکست؛ زیرا تمام رفتارها و اقدامات ما ناشی از نوع نگاهی است که به مشکلات داریم.

هرگز روزی نخواهد رسید که در زندگی مشکل نداشته باشیم؛ چون قانون جهان هستی بر این پایه و اساس بنا شده است که خواسته‌های ما با برخورد به تضادها و مشکلات شکل می‌گیرند و آن‌وقت است که متوجه می‌شویم چه چیزی را می‌خواهیم و چه چیزی را نمی‌خواهیم.

چه فقیر باشیم چه ثروتمند و موفق فرقی ندارد، در هر صورت برای رشد کردن همیشه مشکلاتی وجود دارد که باید آنها را حل کنیم و ما فقط انتخاب می‌کنیم که از مشکلات سر راهمان کوچک‌تر باشیم یا بزرگ‌تر.

مشکل افراد فقیر مخارج خانه، پرداخت اجاره خانه، پرداخت قبوض آب، برق، تلفن، قسط وام بانکی و… است و مشکل افراد ثروتمند گسترش کسب و کار، پرداخت حقوق پرسنل، اجرایی کردن ایده‌های جدید، استخدام کارمند مناسب، بازاریابی و فروش محصولات و… است.

پس هیچ کس نیست که در زندگی خود مشکل نداشته باشد، مشکلات همراه ما رشد می‌کنند ما فقط تصمیم می‌گیریم که چه مشکلی داشته باشیم و انتخاب می‌کنیم که از مشکلمان کوچک‌تر باشیم یا بزرگ‌تر.

از شما می‌خواهم برای پیشرفت شخصی خود و موفقیت در هر زمینه‌ای که خواهان آن هستید تصمیم‌ بگیرید و انتخاب کنید که می‌خواهید مثل افراد فقیری باشید که مشکلشان دغدغه‌های مخارج روزمره زندگی است یا مثل افراد ثروتمندی که مشکلشان موفقیت بیشتر و گسترش کسب و کارشان است، در هر صورت تصمیم با شماست.

پیشنهاد می‌کنم فایل آموزشی زیر را با دقت مشاهده کنید تا با توضیحات بیشتری که داده‌ام متوجه شوید چطور مشکلات می‌تواند عامل اصلی موفقیت ما در زندگی و کسب و کارمان باشد.

وحید رستمی

پیشنهادی برای شما

آموزش‌های پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

تخفیف!

دوره مهندسی پول و ثروت

قیمت اصلی ۱,۴۹۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۹۷۰,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

دوره چهار راه هدفگذاری

قیمت اصلی ۷۷۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۹۹,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

کتاب صوتی چگونه مغناطیس پول شویم

قیمت اصلی ۷۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۷,۰۰۰ تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *