از تخفیف‌ ویژه 30 تا 55 درصدی عید فطر جا نمونی

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه زمان باقیمانده
چرا بعضی افراد مدام هدف خود را تغییر می دهند

چرا بعضی افراد مدام هدف خود را تغییر می‌دهند

به نظر شما چرا بعضی افراد مدام هدف خود را تغییر می‌دهند و نمی‌توانند تا رسیدن به نتیجه نهایی روی یک هدف متمرکز باقی بمانند؟

چرا بسیاری از آدم‌ها در ابتدا با هیجان و انگیزه کاری را شروع می‌کنند اما بعد از مدتی بی انگیزه می‌شوند و  آن را رها کرده و سراغ کار دیگری می‌روند؟

چه مشکلی وجود دارد که این افراد مدام هدف خود را تغییر می‌دهند و نمی‌توانند تا گرفتن نتیجه ادامه دهند؟

اهداف واقعی داشته باشید

بزرگترین مشکلی که باعث می‌شود بعضی افراد مدام هدف خود را تغییر دهند و هیچ نتیجه‌ای نگیرند این است که آنها یک هدف واقعی یعنی هدفی واضح و مشخص ندارند و علایق خودشان را نمی‌شناسند به همین دلیل مدام دنبال موضوعاتی می‌روند که از نظر اکثریت جامعه زیباست و آن را به عنوان هدف انتخاب می‌کنند.

افرادی که اهداف خود را اشتباه انتخاب می‌کنند و به جای انتخاب یک هدف واقعی در مسیری که اکثر افراد جامعه می‌روند حرکت می‌کنند بعد از مدتی متوجه می‌شوند که در مسیر اشتباهی حرکت کرده‌اند و خواسته دیگری دارند و این روند تا زمانی که علایق واقعی خود را شناسایی کنند ادامه دارد و هرگز دستاوردی نخواهند داشت.

هرگاه اکثریت افراد یک جامعه به موضوعی خاص علاقه‌مند شدند فوراً از آن موضوع فاصله بگیر و مطمئن باش مسیر درستی را انتخاب کردی زیرا اگر مسیر آنها درست بود تعداد افراد موفق کمتر از افراد شکست خورده نبود. وحید رستمی

وقتی می‌گویم اهداف واقعی داشته باشید یعنی هدفی واضح و مشخص انتخاب کنید، هدفی که عشق و علاقه شماست نه آنچه زیبا یا جالب است.

بیشتر آدم‌ها چون یک هدف واضح و مشخص ندارند خیلی مطمئن نیستند که چه می‌خواهند به همین خاطر اهدافی را انتخاب می‌کنند که از نظر جامعه زیبا به نظر می‌رسد.

چگونه اهداف واقعی خود را پیدا کنیم؟

برای اینکه هدف واقعی خود را پیدا کنید باید مهمترین خواسته‌های خود را شناسایی کنید و بر اساس اولویت آنها را دسته بندی کنید تا به مهمترین هدف خود برسید که هدف واقعی شماست.

در مورد چگونه پیدا کردن هدف واقعی در این ویدیو توضیحات بیشتری می‌دهم و تمرینی داده‌ام که کمک می‌کند بتوانید هدف واقعی خود را شناسایی کنید پس پیشنهاد می‌کنم این ویدیو را حتماً با دقت مشاهده کنید تا بتوانید به یک هدف واضح و مشخص برسید.

تمرکز روی هدف واقعی چه تاثیری دارد؟

تمرکز روی یک هدف مشخص باعث می‌شود سرعت اتفاقات افزایش یابد و سریعتر نتیجه بگیرید تا اینکه پراکنده کار کنید.

فرض کنید می‌خواهید کتابی را مطالعه کنید که به رشد فردی شما کمک می‌کند، اگر امروز فقط چند صفحه آن را بخوانید و آن را کنار بگذارید و روز بعد دوباره چند صفحه دیگر را بخوانید و مابقی کتاب را برای زمانی دیگر بگذارید، اتفاقی که می‌افتد این است که هرگز آن کتاب را تمام نمی‌کنید و حتی اگر آن را تمام کنید قطعاً چیزی یاد نمی‌گیرید که باعث رشد فردی شما شود و کلی زمان نیز از دست داده‌اید.

در واقع وقتی هدفی واضح و مشخص نداشته باشید باعث می‌شود پراکنده فعالیت کنید و نه تنها به نتیجه نمی‌رسید بلکه باعث می‌شود بی انگیزه شوید و از ادامه دادن دست بکشید یا اینکه سراغ هدفی دیگر بروید.

زمانی که روی هدفی که به آن علاقه دارید تمرکز می‌کنید پیشرفت‌های کوچک خود را مشاهده می‌کنید و همین باعث می‌شود انگیزه بگیرید و تا رسیدن به نتیجه ادامه دهید.

وقتی به یک هدف می‌رسید انگیزه، اعتماد به نفس و عزت نفس شما چند برابر می‌شود و به این باور می‌رسید که اگر من توانستم به این هدف برسم پس به اهداف دیگری هم می‌توانم برسم.

پیشنهاد می‌کنم ویدیو آموزشی زیر را با دقت مشاهده کنید تا متوجه شوید چرا بعضی افراد مدام هدف خود را تغییر می‌دهند؟ و چطور هدف واقعی خودمان را پیدا کنیم تا در تله اهداف اشتباه که نه تنها نتیجه‌ای ندارند بلکه موجب بی انگیزه شدن ما هم می‌شوند گیر نکنیم.

وحید رستمیدانلود

حجم: 80 مگابایت

زمان: 07:20 دقیقه

کیفیت: 1080P

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از تخفیف‌ ویژه 30 تا 55 درصدی عید فطر جا نمونی

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه زمان باقیمانده