چقدر به ثروتمند شدن نزدیک هستید

چقدر به ثروتمند شدن نزدیک هستید

آیا تا به حال به نحوه زندگی یک ثروتمند فکر کرده اید؟

هر گاه از ثروتمندان صحبت می کنیم اولین چیزی که در خاطر همه تداعی می شود، اتومبیل های بسیار گران قیمت آخرین مدل، رستوران های شیک و مجلل و ویلاهای بزرگ است. یا شاید فکر کنید برای اینکه یک میلیاردر واقعی باشید باید یک جزیره را در مالکیت خود داشته باشید.

همه این جلال و شکوه زندگی ثروتمندان که در ذهن ما وجود دارند به خاطر عملکرد رسانه هایی است، که از پول و ثروت فقط زرق و برق آنها را نمایش می دهند. اما حقیقت با آنچه که در ذهن ماست متفاوت است.تحقیقات نشان داده است که 80 درصد ثروتمندان رفاه خود را به تنهایی و بدون کمک نسل گذشته بدست آورده اند و از طبقه متوسط جامعه بوده اند، اما آنچه در زندگی اکثریت آنها مشترک است شیوه زندگی منظم و آراسته است تا یک زندگی تجملاتی و خوش گذرانه که در رویا های ما وجود دارد.

اکثر ثروتمندان انسان های صرفه جویی هستند تا انسان هایی اسراف کار. جالب است بدانید که بیشتر آنها اتومبیل هایی سوار می شوند که حجم موتورش در حدود 1.6 لیتر است. بر خلاف تصور همگان که تصور می کنند، ثروتمندان اتومبیل های دست ساز سفارشی ایتالیایی پر مصرف و گران قیمت سوار می شوند.

نمونه ای از یک ثروتمند واقعی شخصی است به نام وارن بافت.

وارن بافت در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است. او از ثروتمندانی است که ثروت خود را از فقر بدست آورده است.

وارن بافت انسان فوق العاده صرفه جویی است. و همیشه از سرمایه خود حفاظت کرده است. او لباس های معمولی می پوشد. نه خیاط اختصاصی دارد و نه از فروشگاه های گران قیمت خرید می کند و هنوز با اینکه سنی از او گذشته است خودش رانندگی می کند.  در خانه ای زندگی می کند که آن را 50 سال پیش خریده است. آنهم به قیمت 31500 دلار! بله این قیمت خانه ثروتمند ترین فرد جهان است.

نتیجه:

اول از همه باید این ذهنیت را که میلیاردر ها باید در خانه های بزرگ زندگی کنند و خدمتکاران آنها را احاطه کنند، راننده شخصی داشته باشند و همیشه ولخرجی کنند را اصلاح کرد. همانطور که دیدید زندگی ساده وارن بافت او را از فقر به جایی رساند که اکنون هست. بنابراین انتخاب او به عنوان یک الگوی اقتصادی بهترین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 11 =