چگونه اهداف واقعی خود را شناسایی کنیم

چگونه اهداف واقعی خود را شناسایی کنیم

خیلی اوقات وقتی از افراد می پرسم هدفتان چیست با پاسخ هایی مواجه می شوم که نشان می دهد اصلا هدفی ندارند و یا اصلا نمی دانند چه چیزی را می خواهند.

می گویند می خواهم موفق شوم اما نمی دانند موفقیت در در چه حوزه ای را می خواهند!

می گویند می خواهم یک شغل، خانه، ماشین و… داشته باشم و گمان می کنند هدف یعنی داشتن این موارد!

وقتی از هدف صحبت می کنیم منظور ما داشتن یک شغل، خانه، کار و… نیست! این موارد نیازهای هر فردی است برای اینکه بتواند یک زندگی معمولی داشته باشد اما ما از چیزی فراتر از نیاز اولیه زندگی صحبت می کنیم!

هدف یعنی اشتیاق فراوان قلبی به یک خواسته که هرگز برای رفع نیازهای زندگی یا ثروتمند شدن آنرا نمی خواهیم بلکه می خواهیم به آن برسیم چون به ما احساس سر زندگی می‌دهد.

اجازه بدهید برای درک بهتر این موضوع یک مثال بزنم!

افراد ثروتمندی هستند که اگر در خانه هم بمانند تا هفت پشت شان پول دارند که بتوانند عالی زندگی کنند اما چرا باز سر کارشان می روند و فعالیت می کنند؟

بله درست حدس زدید آنها عاشق کارشان هستند و نمی توانند فعالیت نکنند، وقتی سر کارشان می روند خستگی را متوجه نمی شوند و دوست دارند که وقت بیشتری داشته باشند تا در همان شغل خودشان کار کنند و هیچ تفریح و مسافرتی جای لذتی که آنها از کارشان می برند را نمی گیرد.

پس منظور ما از هدف داشتن چیزی فراتر از یک نیاز زندگی است.

حالا که این موضوع را بهتر درک کردیم باید به خودمان بگوییم اهداف واقعی من چیست؟

اگر سوال شما این است که چطور اهداف واقعی خودم را شناسایی کنیم؟ تمرینات این فایل به شما کمک می کند تا به وضوح نسبت به خواسته های خود برسید و بدانید که دقیقا چه هدفی دارید.

یادتان باشد برای اینکه موفق و ثروتمند شویم نیاز داریم برای خودمان اهدافی در نظر بگیریم که اشتیاق فراوان به آن داریم تا هدفمان موتور انگیزشی ما برای رسیدن به یک زندگی سراسر شور و لذت باشد.
پس پیشنهاد می کنم این ویدیو را تماشا کنید و تمرینات آن را انجام دهید تا متوجه شوید واقعا چه چیزی را می خواهید.

وحید رستمی 

4 دیدگاه برای “چگونه اهداف واقعی خود را شناسایی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − پنج =