کمالگرایی چگونه ما را از موفقیت دور می‌کند

کمالگرایی چگونه ما را از موفقیت دور می‌کند

افراد کمالگرا یا کاری را شروع نمی‌کنند یا اگر شروع کنند آن را نیمه تمام رها می‌کنند به این خاطر که فکر می‌کنند یا آدم نباید کاری را شروع کند یا باید عالی انجام دهد و متوجه نیستند که کمالگرایی چگونه ما را از موفقیت دور می‌کند.

بعضی افراد کمالگرا شروع می‌کنند اما ادامه نمی‌دهند چون گمان می‌کنند مسیری که در آن قرار دارند اشتباه است و باید مسیر خود را تغییر دهند و امروز قصد داریم در مورد همین موضوع صحبت کنیم و بگوییم کمالگرایی چگونه ما را از موفقیت دور می‌کند؟

رمز موفقیت در شروع کردن است

در شروع کار هیچ‌کس عالی نیست ما باید شروع کنیم و ادامه دهیم تا بهتر شویم، وقتی که شروع می‌کنیم با یکسری موانع و مشکلات برخورد می‌کنیم که با حل کردن آنها رشد می‌کنیم، تجربه‌ کسب می‌کنیم و کامل‌تر می‌شویم.

موفقیت زمانی به وجود می‌آید که اولین قدم را برداریم، اگر هیچ کاری انجام ندهیم و بگوییم هر وقت همه چیز عالی شد اقدام می‌کنم هرگز مسیری که می‌تواند ما را به موفقیت برساند را کشف نمی‌کنیم.

وقتی شروع کنیم، چالش‌هایی که در مسیر سر راه ما قرار می‌گیرند ما را هدایت می‌کنند به مسیری که در نهایت ما را به هدفمان می‌رسانند و هرگز قبل از شروع کردن نمی‌توانیم متوجه شویم چه مسیری را باید طی کنیم تا به خواسته‌مان برسیم و مسیر هرکس متفاوت است.

شجاع باش

به اندازه‌ی که شجاع باشیم و اقدام کنیم به همان اندازه جهان هستی شرایط، اتفاقات، ایده‌ها، آدم‌هایی که نیاز داریم برای ما کارهایی را انجام دهند را سر راهمان قرار می‌دهد.

آقای جک کنفیلد در بخشی از فیلم راز می‌گوید: وقتی با ماشین‌تان در شب رانندگی می‌کنید، چراغ‌های ماشین فقط صد متر اول را به شما نشان می‌دهند و زمانی صد متر دوم نمایان می‌شود که صد متر اول را طی کرده باشید.

هر موقع جسارت خودمان را به جهان هستی نشان دادیم و اولین قدم را برداشتیم و نشان دادیم آدمی هستم که می‌خواهیم ادامه دهیم آنوقت جهان هستی نیز قدم بعدی را سر راه ما قرار می‌دهد.

وقتی اولین قدم را بردارید، جهان هستی به کمک شما می‌آید و ایده‌ها، شرایط، اتفاقات و آدم‌هایی که می‌توانند به شما کمک کنند تا به خواسته‌تان برسید را سر راهتان قرار می‌دهد.

افراد کمالگرا می‌خواهند تمام مسیر مشخص باشد و بعد شروع کنند اما این دیدگاه با قانون جهان هستی هماهنگ نیست به همین دلیل به هیچ ایده و راه حلی نمی‌رسند و در نهایت یا شروع نمی‌کنند یا ناامید می‌شوند و ادامه نمی‌دهند و افرادی می‌شوند که نه تنها هیچ موفقیتی به دست نیاورده‌اند بلکه زندگیشان پر شده است از شکست‌های پی در پی.

هدایت جهان هستی

با اولین ایده‌ای که به ذهنتان می‌رسد اقدام کنید، مطمین باشید جهان هستی به شما کمک می‌کند و نشانه‌هایی را سر راه شما قرار می‌دهد که قدم بعدی را کشف کنید.

جهان هستی در مسیر رسیدن به خواسته‌ای که دارید اگر نیاز باشید احساس یا علاقه‌ای را در شما به وجود می‌آورد تا انگیزه بگیرید و به مسیرتان ادامه دهید و اگر به جهان نشان دهید که تصمیم‌تان جدی است مطمین باشید شما را تنها نمی‌گذارد و به شکل‌های مختلف کمک می‌کند به هدفتان برسید.

شاید این تجربه را داشته باشید که به خودتان گفته‌اید تحت هر شرایطی فلان کار را انجام می‌دهم اما الان هیچ ایده‌ای ندارم پس شروع می‌کنم و مطمئنم که خداوند کمک می‌کند و اقدام کردید و نتیجه هم گرفته‌اید.

ما تا به خواسته‌مان نرسیم نمی‌توانیم متوجه شویم از چه مسیری باید به خواسته‌مان برسیم و زمانی متوجه می‌شویم مسیر رسیدن به خواسته ما چه بوده که به آن برسیم.

چند نکته مهم

  1. به جای کمالگرایی اولین قدم را محکم و با ایمان بردارید.
  2. خودتان را با کسی مقایسه نکنید.
  3. خودتان یا هدفتان را قضاوت نکنید و نگویید از کجا بدانم می‌توانم یا نمی‌توانم و به این هدف میرسم یا نمیرسم.

اگر می‌خواهید در مسیر درست قرار بگیرید و به خواسته‌تان برسید پس کمالگرایی نکنید، خودتان و هدفتان را مقایسه و قضاوت نکنید و با اولین ایده اقدام کنید.

یک درصد بهتر باشید

اگر هر روز تلاش کنید یک درصد بهتر باشید می‌بینید که در طی یک سال سیصد و شصت و پنج درصد بهتر شده‌اید آنوقت کیفیت زندگیتان مشخص می‌شود.

پیشنهاد می‌کنم این ویدیو را با دقت مشاهده کنید تا با توضیحات بیشتری که بیان می‌کنم به این درک برسید که کمالگرایی چگونه ما را از موفقیت دور می‌کند.

وحید رستمیدانلود

حجم: 107 مگابایت

زمان: 09:43 دقیقه

کیفیت: 1080P

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =