چگونه درآمد خود را افزایش دهیم

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم

دوست داشته باشید یا نه پول حقیقتی است که همه ی ما با آن مواجهیم. بیشتر ما می فهمیم که چیزی که واقعاً در زندگی مهم است تجربه، دوست و خانواده است اما فرار از این حقیقت که آزادی مالی به شما زمان بیشتری می دهد که بیشترین استفاده را از این موارد ببرید دشوار است. کنار آمدن با این حقیقت که قادر نیستید صورت حسابهای خود را بپردازید تجربه بسیار استرس زایی است که فرد می تواند داشته باشد و شما شروع می کنید درک کنید که توانایی درآمد زایی مهارت کلیدی برای بیشتر مردم است . بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا به طور موثری درآمد خود را افزایش دهید؟

  • برنامه داشته باشید

مانند هر چیز مهم دیگری در زندگی کلید پول درآوردن این است که برنامه خوبی داشته باشید. داشتن دستورالعمل هایی که از آنها پیروی کنید شما را در این راه نگه می دارد و به شما کمک می کند احساس کنید در حال پیشرفت هستید؛ حتی در روزهایی که به سختی هیچ حرکتی می بینید. هر هفته به چیزی که می خواهید انجام دهید فکر کنید و چیزهایی را که نیاز است برای رسیدن به هدفتان انجام دهید یادداشت کنید. گام هایی را که برای رسیدن به هدف باید بردارید بشکنید و هریک از آنها را در تقویمتان به یک روز اختصاص دهید. زمانی که آن روز فرا رسید مطمئن شوید که هر کاری که می توانستید انجام دهید برای رسیدن به موفقیت انجام داده اید.

  • اقدامات خود را اولویت بندی کنید

این حقیقت ساده ای در زندگی است که 80 درصد موفقیت شما مدیون 20 درصد کاریست که شما انجام داده اید. اینکه شما آن را قانون 80/20 بنامید یا اصل پارتو نکته یکی است: شما باید 20% از کارهایتان را که احتمال دارد منجر به موفقیت شود اولویت بندی کنید. منابع ثابت شده درآمد یا پروژه هایی که احتمال دارد در طولانی مدت از آن سود ببرید را تعیین و بر آنها تمرکز کنید. شما همچنان به 80% دیگر نیاز دارید، 80 درصدی که پروژه ها و ایده های جانبی هستند اما روز خود را بر اساس پروژه ها و راههای اصلی برای موفقیت قرار دهید.

  • چیز جدیدی را امتحان کنید

هیچ چیز مانند کار بر روی پروژه ای که شما را به هیچ جا نمی رساند اعتماد به نفس شما را خراب نمی کند. اگر زمان زیادی را بر روی پروژه ای صرف کرده اید که پولی به شما پرداخت نکرده است نترسید و رهایش کنید. اصلی در روانشناسی وجود دارد به نام اصل توجیه تلاش که می گوید مردم خود را متعهد به چیزهایی می کنند که برای آنها زمان و انرژی زیادی صرف کرده اند . این امر منجر می شود که زمان خود را با سرسختی صرف چیزهایی کنید که هرگز بابت آنها پولی دریافت نمی کنید. آگاه باشید که چه موقع جلو ضرر را بگیرید و به چیزهای جدید بپردازید.

  • ” نه” بگویید

زمان با ارزش ترین منبعی است که دارید و با انجام کار اضافه آن را از دست می دهید. همچنین پرداختن به پروژه های بسیار زیاد منجر به استرس افزایش یافته و فرصت کمتری برای پیگیری فرصتهای هیجان انگیز می شود. توانایی نه گفتن را در خود تقویت کنید. زمانی که فرصت جدیدی پیش می آید از خود بپرسید آیا بابت سرمایه زمانی که برای این کار هزینه می شود به طریقی که مناسب می دانید وجهی دریافت میکنید یا خیر؟ اگر جواب خیر است آن کار را انجام ندهید.

  • خود را با موفقیت احاطه کنید

شاید به نظر غیرقابل درک باشد اما راه مهم برای رسیدن به موفقیت مالی این است که مانند کسی که موفقیت مالی دارد رفتار کنیم. مفهوم” تقلید کنید تا انجامش دهید” درواقع همین معنی را دارد. اگر زمان خود را در مکانهایی که پول خود را نشان می دهد با افراد موفق بگذرانید شما فرصتهای بیشتری برای اینکه خودتان به موفقیت برسید خواهید داشت. با کسانی دوست شوید که به چیزهایی که آرزودارید به آنها برسید رسیده اند و از آن رابطه ها به نفع خود استفاده کنید.

  • رهبر باشید

کلید معروف موفقیت در تجارت و زندگی این است که توانایی داشته باشید هر فرصتی را قبل از هر کس دیگر تشخیص دهید. با داشتن این مورد در ذهن همیشه باید به دنبال مسیر مهم بعدی برای موفقیت باشید. ذهن خود را تاآنجا که می توانید باز نگه دارید و هیچگاه مشارکت با دنیا به طرق خلاقانه را متوقف نکنید. خود را تا آنجا که می توانید با خواندن کتاب هایی که با آنها مخالفید و با ملاقات با افرادی که دوست ندارید در معرض دیدگاههای ضد و نقیض قرار دهید. دیدن مسأله از همه جوانب بهترین راه برای درک آن است و به شما کمک خواهد کرد تا نتیجه جدیدی بدست آورید.

  • زمان را در برابر تکرار درک کنید

ایده زمان بسیار اهمیت دارد و ارزش بیان مجدد را دارد. زمان تنها منبعی است که برای تغییر آن هیچ کاری نمی توان کرد. مهم نیست که چه کسی هستید و چه مقدار پول بدست می آورید فقط 24 ساعت در طول یک شبانه روز وجود دارد. به همین دلیل باید انرژیتان را بر روی منابع درآمدی که می توانید به راحتی بدست آورید متمرکز کنید. چیزی را یکبار انجام دهید و سپس آن را بارها و بارها تکرار کنید تا بیشترین پول را بدست آورید. این فلسفه ایست که سازنده اثر کمدی دیلبرت، اسکات آدامز در کتاب خود “چگونه تقریباً در همه چیز شکست بخوریم و بازهم چیزهای بزرگی برنده شویم” ترویج می دهد و این فلسفه در مورد شما هم صادق است. حالا او با طرح یک کمدی و با چاپ آن در هزاران روزنامه در سرتاسر دنیا زندگی می گذراند. زمان ارزشمنداست بنابراین اطمینان حاصل کنید کار شما بر آن برتری می جویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =