چطور خواسته هایمان را سزیع جذب کنیم

چطور خواسته هایمان را سریع جذب کنیم

یکی از مهمترین و قوی ترین کارهایی که می توان انجام داد تا خواسته هایمان را سریع جذب کنیم این است که فیلم نامه‌ای از اتفاقاتی که دوست دارید برایتان رخ دهد بنویسید.

وقتی در حال نوشتن فیلم نامه خودتان هستید تمام تمرکز و توجه شما روی خواسته هایتان است و از طرفی شکر گزاری و احساس خوب نیز با آن همراه می شود که همگی به جذب هر چه سریعتر خواسته هایتان کمک می کنند و اتفاقات به شکلی رخ می دهند که گویا منتظر نوشتن شما بودند تا سرو کله شان پیدا شود.

شاید بگویید منظور از فیلم نامه نویسی چیست؟

منظور این است که زمانی را در روز اختصاص دهید قلم و کاغذی بردارید و شرایطی که دوست دارید تجربه کنید را بنویسید.
من به این روش فیلم نامه نویسی می گویم چون باید دقیقاً به نحوی بنویسید که گویا اتفاق افتاده است.

اجازه دهید یکی از داستان های جالب زندگی ام را برایتان بگویم که با استفاده از این قانون رخ داده است.

سالها پیش وقتی این روش را یاد گرفتم در شرکت فولاد هرمزگان کار می کردم و چهار ماه بود که حقوق نگرفته بودم، شرکت با مشکل نقدینگی مواجه بود و نمی توانست حقوق کارمندانش را پرداخت کند.
پس تصمیم گرفتم از این روش استفاده کنم تا شاید جواب بگیرم. لحظه ای که تصمیم به نوشتن گرفتم ذهنم شروع به قضاوت کرد و گفت:

 • این ها همه بازی اند.
 • باید واقعیت های زندگی را دید.
 • وقت خودت را با این کارها تلف نکن.
 • و…

اما من به حرف های ذهنم گوش ندادم و تصمیم گرفتم فیلم نامه ام را بنویسم.

اتفاقی که فردای آن روز رخ داد چیزی شبیه به یک معجزه بود.

قبل از نوشتن فیلم نامه احساسم می گفت آنچه می خواهی تجربه کنی را بنویس و از طرفی دیگر ذهنم به قضاوت کردن ادامه می داد تا مرا از نوشتن باز دارد، اما من احساسم را جدی گرفتم و لحظه ای با خود اندیشیده و گفتم انجامش می دهم اگر درست باشد که اتفاق می افتد و اگر اشتباه باشد چیزی را از دست نداده ام حد اقل از احساس خوبش لذت برده ام.

پس شروع کردم به نوشتن آنچه می خواستم تجربه کنم و خودم را در حالی دیدم که حقوقم را گرفته ام، تمام آنچه به ذهنم می آمد را می نوشتم حتی احساسات و رفتار هایم را با جزئیات روی کاغذ آوردم.

فکر می کنید فردای آن روز چه اتفاقی رخ داد؟

بله درست حدس زدید من حقوقم را دریافت کردم و همیشه آن روز را به عنوان معجزه زندگی ام یاد می کنم، اصلاً انتظار نداشتم که به این سرعت حقوقم را بگیرم. شب قبل، فیلم نامه ام را نوشته بودم و فردای آن روز تقریباً ساعت ۹ صبح، پیامک واریزی حقوقم را دریافت کردم.

این تمام ماجرا نیست و اتفاقات جالب تر بعد از آن رخ داد.

وقتی پیامک واریز وجه را دریافت کردم با خوشحالی به همکارانم اطلاع دادم که حقوق را به حساب ریخته اند اما همه ی آنها گفتند پولی به حساب ما واریز نشده، گفتم کمی صبر کنید تا انتهای روز حتماً به حسابتان واریز می شود ولی آن روز هیچ پولی به حساب هیچ کس واریز نشد و تنها من حقوقم را گرفته بودم.

این موضوع خیلی برایم عجیب بود و فردای آن روز به دنبال دلیل این اتفاق گشتم و وقتی موضوع را با امور مالی شرکت مطرح کردم آنها هم متعجب شدند و گفتند چنین چیزی غیر ممکن است. مدیر مالی شرکتمان گفت: کارفرما از ما لیست حقوق پرسنل را خواسته بود تا خودش حقوق کارمندان را پرداخت کند که ما دو روز پیش آخر وقت اداری لیست را برای آنها ارسال کردیم و حد اقل چند روز زمان می برد تا لیست شرکت ها بررسی شود و اگر قرار باشد حقوقی واریز کنند قبل از آن به ما اطلاع خواهند داد.

کم کم داستان جالب تر می شد. از آنجایی که یکی از دوستانم کارفرمای ما بود و حس کنجکاوی‌ام گل کرده بود از او خواستم ماجرا را پیگیری کند تا این کنجکاوی من قبل از پیگیری مدیر حسابداری شرکتمان بر طرف گردد.

تقریباً یک ساعت بعد دوستم با من تماس گرفت و خنده کنان گفت تو دیگه کی هستی؟

برایم جالب بود بدانم واقعا چه اتفاقی رخ داده؟

می گفت عجب شانسی داری دیروز حقوق پرسنل یکی از شرکت ها را به حساب ریخته اند و اسم تو نیز به اشتباه در لیست آن شرکت قرار گرفته است.

اشک در چشمانم جمع شد، تازه متوجه شده بودم دلیل تمام این اتفاقات نوشتن فیلم نامه ام بوده و این ماجرا ها مرا اینقدر سرگرم کرده بود که فراموش کرده بودم همان فیلم نامه باعث شده بود این اتفاقات را تجربه کنم.

حال که شما داستان مرا شنیده اید حاضر هستید امتحانش کنید؟

من اکثر اوقات شرایط زندگی ام را با همین فیلم نامه ها خلق می کنم و اطمینان دارم اگر امتحان کنید از نتایج آن شگفت زده می شوید و همیشه به نوشتن آن ادامه خواهید داد.

4 دیدگاه برای “چطور خواسته هایمان را سریع جذب کنیم

 1. فاطمه زهرا گفته:

  سلام
  من میخوام امشب امتحان کنم
  دستتون بابتش درد نکنه
  بسیار متشکر

  • گفته:

   سلام
   خواهش می‌کنم
   منتظر خبرهای خوب شما هستم خوشحال میشم اتفاقات شما رو بعد از انجام این تمرین بشنوم، فقط عجله نکنید گاهی اتفاقات برای رخ دادن به زمان بیشتری نیاز دارند پس با ایمان ادامه دهید و مطمعن باشید اتفاقات خوب منتظر رخ دادن هستند
   آرزوی بهترینها برای شما همراه گرامی

  • گفته:

   سلام دوست و همراه عزیز
   نکته مهم این است که حتما این روش را با دقت انجام دهید و دقیقاً شرایط دلخواه را احساس کنید چون احساس شما وقتی با نوشتن تلفیق شود جذب سرعت می‌گیرد و اتفاقاتی را تجربه می‌کنید که شاید برای دیگر قابل باور نباشد.
   منتظر خبرهای خوب شما از این تمرین هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 13 =