درک دارما و کارما چگونه به تجربه بهتر ما از زندگی کمک می‌کند

درک دارما و کارما چگونه به تجربه بهتر ما از زندگی کمک می‌کند

درجهانی زندگی می‌کنیم که بر پایه یکسری قوانین بنا شده است مانند قانون دارما و قانون کارما که آگاهی از این قوانین به ما کمک می‌کند بتوانیم تجربه بهتری از زندگی داشته باشیم.

درک قانون دارما و قانون کارما پاسخ بسیاری از سوالات زندگیمان را به ما می‌دهد و کمک می‌کند با اطمینان بیشتری تصمیم بگیریم و در مسیر خواسته‌هایمان با قدرت بیشتر حرکت کنیم.

قانون دارما

قانون دارما چیست؟ به طور خلاصه دارما ویژگی‌هایی است که با آنها به این دنیا آمده‌ایم تا خودمان را تجربه کنیم.

ما قبل از تولد در دنیایی دیگر زندگی می‌کردیم که به آن عالم ذر می‌گویند و تصمیم گرفتیم به این دنیا بیاییم تا خودمان را در قالب جهان مادی تجربه کنیم و می‌دانستیم وارد دنیایی می‌شویم که تضادهای زیادی در آن وجود دارد و این تضادها باعث می‌شود ما حق انتخاب داشته باشیم.

قبل از تولد می‌دانستیم چه می‌خواهیم پس ویژگی‌هایی را انتخاب کردیم که در مسیر رسیدن به تجربه خواسته‌ای که داریم به ما کمک کند به همین دلیل با یکسری ویژگی‌ها پا به این دنیا گذاشتیم.

برای درک بهتر دارما با یک مثال ادامه می‌دهم: احتمالاً دیده باشید بعضی از کوذکان وقتی برای کار اشتباهی که انجام می‌دهند آنها را سرزنش می‌کنید به سرعت غمگین می‌شوند و قهر می‌کنند و منتظر می‌مانند تا نازشان را بخرید در حالی که بعضی دیگر به محض این اتفاق با پررویی تمام با شما برخورد می‌کنند و با زبان کودکانه خودشان می‌گویند تو خیلی بد هستی و دیگه دوستت ندارم و…

در واقع این دو کودک دو واکنش متفاوت به یک اتفاق یکسان دارند که بخشی از ویژگی شخصیتی آنهاست و با آن متولد شده‌اند.

اگر به رفتار خودتان و اطرافیان‌تان توجه کنید متوجه می‌شوید تمام آدم‌ها با یکسری ویژگی‌های ذاتی به این دنیا آمده‌اند که این ویژگی‌ها از زمان تولد همراهشان بوده و خودشان انتخاب کرده‌اند.

به دلیل دارما و ویژگی‌های ذاتی، استعداد و علایق افراد متفاوت است و ما با درک دارما می‌توانیم انتخاب‌های متناسبی با علایق و استعدادهایمان داشته باشیم و به جای اینکه ببینیم دیگران چه می‌کنند و افسوس موفقیت آنها را بخوریم می‌توانیم در مسیر علایق و خواسته‌های واقعی خودمان حرکت کنیم.

قانون کارما

قانون کارما چیست؟ کارما همان قانون عمل و عکس العمل است و هر رفتاری که با دیگران می‌کنیم یا هر انرژی که به طبیعت می‌دهیم به سمت خودمان بازتاب می‌کند.

به طور مثال: وقتی رفتار نامناسبی با دیگران می‌کنید، حقی را ضایع می‌کنید یا احساس بدی به افراد می‌دهید و…، انرژی آن از بین نمی‌رود و در زمان و مکان مناسب بازتاب آن عمل وارد زندگیتان می‌شود.

وقتی قانون کارما را درک کنید نگران رفتار خوب و بد دیگران نیستید و می‌دانید تاثیری در زندگی شما ندارد و از خطاهای دیگران گذشت می‌کنید چون می‌دانید بازتاب گذشت شما به زندگیتان بر می‌گردد.

با درک قانون کارما قطعاً همواره انرژی‌های مثبت به طبیعت می‌دهید و رفتار مناسبی خواهید داشت و با اتفاقات، رویدادها و افراد مثبت مواجه خواهید شد که در مسیر تجربه زندگی بهتر به شما کمک خواهند کرد.

پس اگر قانون کارما را درک کنیم با دیگران درست رفتار می‌کنیم، می‌بخشیم، از خطاهای افراد گذشت می‌کنیم، مثبت فکر می‌کنیم و انرژی‌های مثبت به طبیعت می‌دهیم نه برای حال خوب دیگران بلکه برای تجربه بهتر زندگی خودمان چون می‌دانیم هر عملی عکس العمل دارد و بازتاب آنرا دریافت خواهیم کرد.

پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر قانون دارما و کارما و اینکه چگونه به تجربه بهتر ما از زندگی کمک می‌کند آموزش زیر را با دقت مشاهده کنید تا با توضیحات بیشتر با این قوانین بهتر آشنا شوید.

وحید رستمیدانلود

حجم: 98 مگابایت

زمان: 10:04 دقیقه

کیفیت: 1080P

آموزش‌های پیشنهادی

تاثیر انرژی‌های ذهنی

فرشته‌های راهنما

جهان هستی محدود نیست محدودیت در ذهن ماست

راهنمای درون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 3 =