راهنمای درون

راهنمای درون

درون همه ما نیرویی وجود دارد که پاسخ تمام سؤالات را دارد و اگر از راهنمای درون خود کمک بگیریم می‌توانیم بهترین پاسخ‌ها را از آن دریافت کنیم.

بیشتر افراد از راهنمای درون آگاه نیستند؛ اما این نیرو همواره فعال است و هر سؤالی که از خودمان بپرسیم پاسخ‌هایی متناسب با همان سؤال به ما می‌دهد.

از راهنمای درون می‌توانیم برای حل بسیاری از مسائل و مشکلات زندگی کمک بگیریم؛ ولی اکثر آدم‌ها چون این نیرو را نمی‌شناسند مدام سؤالات اشتباه از خود می‌پرسند به همین دلیل پاسخ‌های اشتباه دریافت می‌کنند، پاسخ‌هایی که آنها را مخالف شرایط و اتفاقات دلخواهشان هدایت می‌کند.

جهان هولوگرافیک

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که از آن جدا نیستیم و پاسخ همه سوالات زندگی را در وجود خودمان داریم.

مایکل تالبوت در کتاب جهان هولوگرافیک می‌گوید: جهان هستی اطلاعات کل اجزاء را دارد و اجزاء نیز اطلاعات کل جهان هستی را دارند به همین خاطر در یک دانه شن هم می‌توان اطلاعات کل جهان را مشاهده کرد.

بین ما و جهان هستی ارتباط عمیقی وجود دارد و جوهره وجود انسان و جهان هستی یکی است به همین دلیل ما و جهان هستی از هم جدا نیستیم.

ما از هیچ رویداد و اتفاقی که با آن برخورد می‌کنیم جدا نیستیم، هر مسئله‌ای که با آن روبرو می‌شویم، تمام موفقیت‌ها یا شکست‌هایی که تجربه می‌کنیم و… را خودمان خلق می‌کنیم و قادر هستیم هر شرایطی را تغییر دهیم.

برای درک بهتر یکی بودن ما و جهان هستی می‌توانید کتاب جهان هولوگرافیک نوشته مایکل تالبوت را مطالعه کنید؛ اما برای آنچه قرار است در ادامه بگویم همین قدر که درک کنید ارتباط عمیقی بین ما و جهان هستی وجود دارد و نیروی درون ما پاسخ تمام سؤالات را دارد کافی است.

سؤالات درست و نادرست

از آنجایی که ما و جهان یکی هستیم و از درون به تمام پاسخ‌ها آگاه هستیم باید از خودمان سؤالات درستی بپرسیم تا پاسخ‌های درستی دریافت کنیم.

بسیاری از بزرگان تاریخ این موضوع را به درستی درک کرده‌اند و به شکل‌های مختلف آن را برای ما بیان کرده‌اند.

به طور مثال مولانا می‌گوید:

ای نسخهٔ نامهٔ الهی که توئی

وی آینهٔ جمال شاهی که توئی

بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست

در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

  هیچ چیز بیرون از ما نیست، همه چیز درون ما قرار دارد و ما آگاهی کامل به همه چیز داریم فقط باید سؤالات درستی از خودمان بپرسیم تا پاسخ‌های درستی دریافت کنیم.

خیلی اوقات آدم‌ها موفق نمی‌شوند یا در زندگی با مشکلاتی مواجه می‌شوند که هرگز حل نمی‌شود؛ چون به جای سؤالات درست، سؤالات نادرست از خودشان می‌پرسند به همین دلیل به جواب‌های درست نمی‌رسد و با ایده‌هایی عالی برخورد نمی‌کنند.

نمونه‌ای از سؤالات نادرست

چرا من موفق و ثروتمند نیستم؟

چرا رابطه خوبی با همسر یا فرزندم ندارم؟

چرا هرچقدر تلاش می‌کنم به موفقیت نمی‌رسم؟

چرا درآمد بالایی ندارم و…

وقتی این سؤالات را از خودتان می‌پرسید ذهن تلاش می‌کند به شما پاسخ‌هایی بدهد و یا ایده‌هایی به ذهن شما برساند که شما را آرام کند؛ چون کار ذهن محافظت از شماست پس تلاش می‌کند شما را با ایده‌ها و جواب‌هایی هماهنگ کند که آرام بمانید.

به طور مثال: به شما می‌گوید موفق نشدی؛ چون داخل این مملکت زندگی می‌کنی، چون داخل خانواده پولداری به دنیا نیامدی، چون شرایط نداشتی، چون تحصیلات بالایی نداشتی، چون پارتی نداشتی، هر کس به جایی رسیده یا پارتی داشته یا شرایط و…

در واقع ذهن با این بهانه‌ها تلاش می‌کند شما را آرام کند و بگوید شما مقصر نیستید اگر موفق نشدید؛ اما اگر از خودتان سؤالات درست بپرسید به جواب و ایده‌های عالی می‌رسید که کمک می‌کنند هر روز رشد کنید و بهتر شوید.

نمونه‌ای از سؤالات درست

چطور می‌توانم این کار را انجام بدهم؟

چطور می‌توانم موفق و ثروتمند شوم؟

چطور می‌توانم درآمد بالاتری داشته باشم؟

چطور می‌توانم در مسیر رسیدن به اهدافم قرار بگیرم؟

چطور می‌توانم در مسیر رسیدن به اهدافم از مسیر لذت ببرم؟

چطور می‌توانم رابطه بهتری داشته باشم و…

وقتی سؤالات درستی از خودتان می‌پرسید با پاسخ‌ها و ایده‌هایی از درون خود مواجه می‌شوید که شما را به راه حل می‌رسانند.

مثلاً وقتی از خودتان می‌پرسید چطور می‌توانم درآمد بیشتری داشته باشم؟ بلافاصله ایده‌هایی مثل: تو فلان تخصص و یا مهارت هم داری که می‌توانی از آن پول بسازی، تو وقت آزاد زیادی داری که می‌توانی شغل دوم هم داشته باشی و… به ذهنتان می‌رسد.

پس وقتی سؤالات درستی از خودمان می‌پرسیم پاسخ‌های درستی هم دریافت می‌کنیم و تمام پاسخ‌ها از درون ما و نیرویی که نامش راهنمای درون است به ذهن ما می‌رسد.

این نیرو ابزاری است که می‌توانیم با سؤالات درست از آن در جهت رشد و پیشرفت خود یا با سؤالات نادرست در جهت سقوط خود استفاده کنیم، این بستگی به شما دارد که چه سؤالاتی از خودتان بپرسید.

از شما می‌خواهم بعد از مشاهده آموزش زیر قلم و کاغذ بردارید و از خودتان سؤالاتی بپرسید که با چطور شروع می‌شود، قول می‌دهم پاسخ‌هایی دریافت می‌کنید که شما را شگفت‌ زده می‌کند.

جهانی سرشار از انرژی

ما در جهانی سرشار از انرژی زندگی می‌کنیم و هر نوع انرژی که به طبیعت بدهیم به خودمان باز می‌گردد.

در توضیح جهان هولوگرافیک متوجه شدیم که ما و جهان یکی هستیم و متوجه شدیم چون با جهان یکی هستیم تمام اطلاعات درون ما وجود دارد و در نهایت یاد گرفتیم می‌توانیم با سوالات درست به پاسخ‌ها و ایده‌های عالی از درون خودمان برسیم.

با درک جهان هولوگرافیک و پرسش و پاسخ از راهنمای درون حالا بهتر درک می‌کنیم که در جهانی سرشار از انرژی چطور همه چیز به هم مرتبط است و چرا هر انرژی به طبیعت بدهیم به خودمان باز می‌گردد؟

ما از جهان جدا نیستیم، ما و جهان یکی هستیم به همین خاطر وقتی یک انرژی به طبیعت می‌دهیم شرایط و اتفاقاتی مشابه همان اطلاعاتی که ارسال می‌کنیم را جذب می‌کنیم یا به عبارتی دیگر با آن برخورد می‌کنیم.

شاید برای شما پیش آمده باشد که وقتی خوشحال هستید یا احساس خوبی دارید، اتفاقات خوب پشت سر هم رخ می‌دهند.

دلیل رخ دادن اتفاقات خوب وقتی خوشحال هستید این است که اطلاعات ارسالی انرژی شما هماهنگ با نمونه اطلاعات انرژی موجود در جهان هستی می‌شود در این مثال احساس خوب هماهنگ می‌شود با شرایط و اتفاقاتی که احساس خوب بیشتری جذب کنید.

البته موضوعات فیزیک کوانتوم پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و من قصد ندارم شما را درگیر پیچیدگی کنم فقط می‌خواهم همین قدر بدانید که ما در جهانی سرشار از انرژی زندگی می‌کنیم و جهان هستی مدام به انرژی‌هایی که به طبیعت می‌دهیم واکنش نشان می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنم برای درک بیشتر این موضوع، آموزش زیر را بارها و بارها با دقت مشاهده کنید تا متوجه شوید راهنمای درون چیست و چطور می‌توانیم با پرسش‌های درست از خودمان به پاسخ‌ها و ایده‌های عالی برسیم که ما را برای رشد و پیشرفت و حل مشکلاتی که با آنها روبرو می‌شویم یاری می‌کند.

وحید رستمی

پیشنهادی برای شما

آموزش‌های پیشنهادی

محصولات پیشنهادی

تخفیف!

دوره مهندسی پول و ثروت

قیمت اصلی ۱,۴۹۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۹۷۰,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

دوره چهار راه هدفگذاری

قیمت اصلی ۷۷۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۹۹,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

کتاب صوتی معجزه سپاس گزاری

قیمت اصلی ۷۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۹,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

کتاب صوتی راز ثروت

قیمت اصلی ۵۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۷,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

کتاب صوتی چگونه مغناطیس پول شویم

قیمت اصلی ۷۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۷,۰۰۰ تومان است.

تخفیف!

کتاب صوتی قانون جذب ثروت

قیمت اصلی ۷۷,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۹,۰۰۰ تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

دانلود رایگان دوره نقشه راه موفقیت مالی

تصویر دوره نقشه راه موفقیت مالی